Narząd ruchu człowieka jest poddawany znacznej liczbie mniejszych lub większych obciążeń, do których dochodzi w trakcie czynności dnia codziennego i pracy zawodowej.
Część z tych czynności a zwłaszcza te nieprawidłowo wykonywane nie powoduje nagłych i znaczących uszkodzeń. Przeważnie nie zastanawiamy się nad przyczyną nikłych zaburzeń, nie odbieramy je jako sygnał przyszłych problemów gdyż mijają samoistnie.
Nie reagujemy świadomie, odpowiednią zmianą motoryki pracy naszych narządów ruchu. Z czasem systematyczne przeciążenia stają się przyczyną zaburzeń dających już określone nieprawidłowości.
A nieprawidłowości tworzą stany zapalne i ból, który jest już wyrazem przekroczenia możliwości naszego organizmu. 

Terapia manualna to ogólne określenie dla zestawu metod i technik zajmujących się diagnostyką i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Ponieważ badanie i leczenie wykonywane jest rękoma terapeuty, ten sposób pracy określono mianem „terapii manualnej”.

Na czym polega leczenie terapią manualną?

Terapia rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu i badania pacjenta. Za pomocą specjalistycznych testów terapeuta szuka przyczyny bólu lub dysfunkcji, która często znajduje się z dala od miejsca, w którym odczuwamy objawy.
Następnie zależnie czy przyczyną  jest nerw, staw, mięsień czy więzadło, terapeuta stosuje odpowiednią metodę leczenia:

Korzyści terapii manualnej:

Wskazania do terapii manualnej:

Przeciwwskazania terapii manualnej:

UL. 11 LISTOPADA 3C, OSTROWIEC ŚW.
tel. 41 247 00 00
e-mail: olimpia@olimpia-fitness.pl

poniedziałek: 07:00 - 22:00
wtorek: 07:00 - 22:00
środa: 07:00 - 22:00
czwartek: 07:00 - 22:00
piątek: 07:00 - 22:00
sobota: 10:00 - 18:00
niedziela (siłownia): 10:00 - 18:00

Zapraszamy!

Grafik fitness