Masaż klasyczny

To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający.
Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego.
Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.
Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie.
W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone.
Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku.
Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż limfatyczny uciskowy

U nas możesz także poddać się masażom rehabilitacyjnym i estetycznym wykorzystując najnowocześniejsze osiągnięcia w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji.
Dzięki urządzeniu BTL -6000 Lymphastim, którego programy zostały starannie dopracowane zabiegi są wyjątkowo skuteczne i niezwykle przyjemne.
Dotyczy to zarówno masaży uciskowych z działu rehabilitacji a także tych z medycyny estetycznej.

Do wyboru mamy:

W ofercie Olimpii:

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury.
Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Różnej wielkości kamienie przystosowane są do masażu odpowiednich części ciała.

Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach, a następnie używane odpowiednio podczas masażu.  

Efekty masażu:

Masaż bańką chińską

Popularność, jaką cieszy się zabieg stawiania baniek, przyniosła bańkom chińskim nowe zastosowanie.
Bańka chińska działa na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu dość mocno masowana jest tkanka podskórną ud, pośladków, czy brzucha, czyli miejsca, w których najczęściej obserwujemy oznaki mało atrakcyjnej skórki pomarańczowej.
Bardzo ważny w całym zabiegu jest fakt pobudzenia krążenia i płynów ustrojowych, ponieważ dzięki temu szybciej pozbędziemy się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. To właśnie one są jednym z głównych przyczyn powstawania cellulitu (oprócz gromadzącej się nierówno tkanki tłuszczowej).

Refleksoterapia

Refleksologia jest nauką, według której wszystkie narządy ciała odpowiadają punktom odruchowym (refleksorycznym) na stopach.
Stymulacja tych punktów podczas zabiegu refleksoterapii (masażu stóp), uaktywnia proces samoleczenia organizmu.
Zabiegi wprowadzają w stan głębokiej relaksacji, pomagają zrównoważyć dysfunkcje organizmu, ułatwiają proces leczenia.

Masaż Kobido

Japońska technika masażu twarzy i karku, która jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.
Jego celem jest usunięcie wszelkich napięć. Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działających na głębszych warstwach skóry i mięśni uaktywnia nerwy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energii) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Kobido jest bardzo zaawansowaną formą stymulacji mięśni twarzy. Pełny masaż twarzy, jak również karku, składa się z ponad stu ruchów, których wykonanie wymaga precyzji i wiedzy na temat budowy mięśni, powięzi i skóry. Ta sztuka masażu wymaga poświęcenia jej wielu godzin praktyki, a nauka poszczególnych ruchów jest trudna do opanowania.

To głęboka stymulacja tkanek i intensywny drenaż limfatyczny. Szybkie i intensywne ruchy dłoni przeplatają się z delikatnymi, powolnymi gestami głaskania i miarowego oklepywania. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu w celu jego pogłębienia oraz utrzymania sugerowane jest powtórzenie masażu raz w tygodniu.

Masaż twarzy

Masaż klasyczny twarzy, wykonywany na oleju do masażu, składa się z technik: głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania.
Zabieg ma za zadanie pobudzić mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu będzie ona bardziej dotleniona.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to odmiana masażu klasycznego. Polega na zniwelowaniu napięć mięśniowych i odprężeniu całego ciała. Pomaga zmniejszyć bóle pleców, poprawie krążenia i przepływu limfy oraz na wyciszaniu emocjonalnym osoby masowanej.

UL. 11 LISTOPADA 3C, OSTROWIEC ŚW.
tel. 41 247 00 00
e-mail: olimpia@olimpia-fitness.pl

poniedziałek: 07:00 - 22:00
wtorek: 07:00 - 22:00
środa: 07:00 - 22:00
czwartek: 07:00 - 22:00
piątek: 07:00 - 22:00
sobota: 10:00 - 18:00
niedziela (siłownia): 10:00 - 18:00

Zapraszamy!

Grafik fitness